На початку жовтня в районі заводу "Маяк" поблизу російського Челябінська стався потужний викид небезпечних речовин, а саме – рутенію-106.

Першими заговорили про наслідки катастрофи французькі екологи, які помітили хмару пилу, що розповсюджувалася надзвичайно швидкими темпами. Як виявилося пізніше, радіоактивні ізотопи з півдня Уралу на шляху до європейських держав зачепили й українські території, зокрема – анексований Крим та південні області.

Рухався смог спочатку у напрямку Казані, Самари, Саратова, згодом – через Волгоград, Ростов-на-Дону, Краснодар і Середземне море. Показники на вимірювальних приладах просто зашкалювали. Тоді ж активізувалися Німеччина, Італія, Австрія, Швейцарія, які вимагали від російської сторонни негайної звітності: з яких причин стався витік та як запобігти фатальним наслідкам.

Популярні новини зараз
Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

А привід для побоювань справді існує. Рутеній-106 — радіонуклід штучного походження, розпадається він 373,59 дні, а тримався смог у повітрі з 29 вересня до 3 жовтня. Тобто небезпечні викиди можуть ще довго впливати на стан здоров'я не тільки самих росіян, а й мешканців Європи, в тому числі – українців.

Німецькі фахівці припускають: причиною міг бути вибух на атомному підприємстві, але влада Челябінської області не побачила чомусь перевищення норм, що підтвердили й в "Росатомі".

Але поки що екологи до кінця не оцінили загрозу, яка може чатувати на всіх, хтось опинився у зоні ризику. Тому реальні події на території "Маяка" досі залишаються таємницею.

Дивіться: наслідки Челябінської катастрофи

Як повідомляв портал "Знай.ua", на Південному Уралі (Росія) стався масштабний викид радіоактивних речовин.