Радіаційна аварія в Росії переплюнула Чорнобиль. Європа у небезпеці

поділитись
Смертельну концентрацію речовин у повітрі північні сусіди приховували кілька місяців. Поки вони не почали розповсюджуватися на інші країни

Про те, що з боку Південного Уралу (Росія) насувається радіоактивна хмара, яка вже досягла французьких територій, європейські вчені попереджали вже давно. Нещодавно з'явилося офіційне підтвердження цієї смертельної загрози.

Як виявилося, тривалий час північні сусіди приховували той факт, що в районі комбінату "Маяк" Челябінської області (власність корпорації "Росатом" – ред.) зафіксували найвищий за останні роки обсяг концентрації радіонукліда рутенію-106. Саме тут переробляють відпрацьоване ядерне паливо, тому побоювання експертів не безпідставні.

Лабораторні проби показали: рівень небезпечних речовин у повітрі перевищено у 986 разів, і всі випари розповсюджуються з Уралу на північ Європи.

Відомо, що рутеній-106 - це техногенний радіонуклід, і в нормальних умовах природного середовища його не зустрінеш. Поява бодай найменших часточок в атмосфері свідчить про аварійну ситуацію і вимагає негайної ліквідації наслідків, а не письмових звернень до прокуратури, як вчинило керівництво "Росатома".

Поки чиновники займаються паперовою тяганиною, мільйони людей опинилися у зоні ризику.

Співробітники французького інституту ядерної та радіаційної безпеки (IRSN) підрахували: викиди у 10 разів перевищують дозволену норму навіть у радіусі кількох кілометрів від місця аварії.

Ще з початку жовтня у більшості європейських країн заговорили про наявність рутенію-106 в повітрі, але тоді ще не вдалося визначити, чим це може загрожувати людям.

Дивіться: в Європі вчені зафіксували небезпечний рівень радіоактивного ізотопу

Як повідомляв портал "Знай.ua", на суднобудівному підприємстві компанії STX Offshore & Shipbuilding у Південній Кореї прогримів вибух.

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Радіація, аварія, Росія
У Трампа звинувачують ООН у антиізраїльській позиції
0
0
00:23 20.06.2018
Перевагу в рахунку на 62 хвилині зробив Артем Дзюба
0
0
00:12 20.06.2018
Судячи з опублікованиих фото, у заході брали участь кілька десятків людей
0
0
22:43 19.06.2018
Обмеження прийняті у відповідь на протекціоністські мита США на імпорт сталі і алюмінію
0
0
19:24 19.06.2018
За інформацією поліції, на 20-річного хлопця напали двоє чорношкірих чоловіків в капюшоні
0
0
19:10 19.06.2018