Про те, що з боку Південного Уралу (Росія) насувається радіоактивна хмара, яка вже досягла французьких територій, європейські вчені попереджали вже давно. Нещодавно з'явилося офіційне підтвердження цієї смертельної загрози.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк виявилося, тривалий час північні сусіди приховували той факт, що в районі комбінату "Маяк" Челябінської області (власність корпорації "Росатом" – ред.) зафіксували найвищий за останні роки обсяг концентрації радіонукліда рутенію-106. Саме тут переробляють відпрацьоване ядерне паливо, тому побоювання експертів не безпідставні.
Лабораторні проби показали: рівень небезпечних речовин у повітрі перевищено у 986 разів, і всі випари розповсюджуються з Уралу на північ Європи.
Відомо, що рутеній-106 - це техногенний радіонуклід, і в нормальних умовах природного середовища його не зустрінеш. Поява бодай найменших часточок в атмосфері свідчить про аварійну ситуацію і вимагає негайної ліквідації наслідків, а не письмових звернень до прокуратури, як вчинило керівництво "Росатома".
Поки чиновники займаються паперовою тяганиною, мільйони людей опинилися у зоні ризику.
Співробітники французького інституту ядерної та радіаційної безпеки (IRSN) підрахували: викиди у 10 разів перевищують дозволену норму навіть у радіусі кількох кілометрів від місця аварії.
Ще з початку жовтня у більшості європейських країн заговорили про наявність рутенію-106 в повітрі, але тоді ще не вдалося визначити, чим це може загрожувати людям.
Дивіться: в Європі вчені зафіксували небезпечний рівень радіоактивного ізотопу
Як повідомляв портал "Знай.ua", на суднобудівному підприємстві компанії STX Offshore & Shipbuilding у Південній Кореї прогримів вибух.