Фінська компанія ICEYE, і американська Capella Space розробили нові моделі супутників, здатних робити надточні фотографії. Самі супутники будуть кубічної форми з гранню близько півметра. Нова технологія дозволить їм робити якісні знімки незалежно від хмарності і освітленості ділянки планети. 18 таких супутників можуть повністю контролювати те, що відбувається на поверхні Землі, а їх невелика ціна значно розширить коло людей, яким доступна власна супутникова зйомка. Однак, як повідомляє сайт Fast Company, стеження за окремим людиною залишається все ще не здійсненною задачею, навіть при наявності такого обладнання.

Згідно з поточними розрахунками ICEYE, 18 супутників забезпечать оновлення зображення раз на дві години. Capella планує запустити як мінімум 36 пристроїв, які дозволять раз в годину спостерігати за будь-якою точкою планети. Представник Capella вважає, що потік супутникових знімків стане вирішальним фактором для багатьох галузей економіки. Вже сьогодні дані з супутників використовуються в бізнес-аналітиці при оцінці роботи портів, наповненості нафтових резервуарів і кількості автомобілів на стоянках торгових центрів. Однак поки ці дані уривчасті, адже їх збір здійснюється не частіше одного разу на добу і залежить від хмарності і освітленості.

Військові особливо зацікавлені в новій технології. Пентагон фінансово підтримує обидві компанії, але ні в Capella, ні в ICEYE не стали коментувати можливі урядові контракти. Однак немає жодних сумнівів, що держави по всьому світу зацікавляться новою технологією. Постійний моніторинг поверхні планети дозволить побачити нарощування військ противника, міграцію біженців та наслідки повеней. У поєднанні з комп'ютерним аналізом супутникових знімків можна буде робити точніші прогнози, передбачаючи неминучі події. Цілодобовий моніторинг всієї поверхні Землі стане реальним вже в найближчі п'ять-десять років.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про падіння українського супутника