Європейське космічне агентство (ESA) збирається винести на новий рівень авіаційного транспорту, який повинен стати "відсутньою ланкою" між дрона і супутниками.

Висотний псевдосупутник (HAPS) - це апарат, який ширяє або летить на великій висоті, як звичайний літак, але веде себе швидше як супутник. Він може перебувати в одній точці протягом декількох тижнів або місяців, але не в космос, а в атмосфері на висоті 20 км, тобто над хмарами і маршрутами руху реактивних літаків, а також за 10 км над пасажирськими лініями. Швидкість вітру там досить низька, тому апарат здатний залишатися на місці тривалий час.

За словами фахівця ESA Торстена Фера, агентство "розробляв цю концепцію останні 20 років, але тільки зараз вона, нарешті, стала реальністю", завдяки досягненням ключових для її втілення технологій: мініатюризації авіоніки, систем спостереження і зв'язку, високопродуктивним сонячним елементам і легким акумуляторам.

Популярні новини зараз
Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Раніше екологи розповіли, чому нам варто звикати до спеки. Австралійські вчені стверджують, що до 2025 року літня спека, яка зараз вважається аномальною, стане нормою.

Софії Льюїс з Національного університету в Канберрі заявила, що встановлення нового кліматичного режиму неминуче. І навіть якщо людство повністю припинить викиди парникових газів, це дасть відстрочку до 2035 - 2040 років.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені шокували світ чимось дуже маленьким.