Часто передача даних в комп'ютері може забирати не менше енергії, ніж їх обробка. Для того, що би покласти край цьому, людство винайшло технологію оптичної комунікації. Найчастіше така технологія передає дані швидше, але використовує зовнішнє джерело світла. Однак учені з массачусетського технологічного інституту вирішили розробити пристрій, який би поєднував функції джерела та приймальника світла, повідомляє Ars Technica.

Для демонстрації можливостей свого винаходу вчені створили світлодіод завтовшки 2 атома і інтегрували його з кремнієвим мікрочіпом. Більш того, той же самий матеріал може виконувати роль фотодетектора. Фотонний кристал також може згинати світло, так щоб промінь рухався вздовж площини пристрою. Він видає 2,3 мікроампер і випромінює світло з довжиною хвилі приблизно 1175 нм.

На сьогоднішній день поки рано говорити про можливості комерційного використання цієї розробки. Тим не менш, пристрій має значний потенціал в області надшвидкісний і надточної передачі інформації. Слід очікувати, що в найближчі роки винахід отримає свою ринкову оболонку.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про ноутбук-конструктор

Популярні новини зараз
Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще