Нанотехнології отримують все більше поширення. Проте однією з головних проблем, пов'язаних з мікропристроями, як і раніше залишається живлення. Вирішення цього завдання запропонував колектив учених з університету Ексетера. Створена ними система дозволяє перетворити теплову енергію в механічний рух. Як повідомляєdailytechinfo.org, в основі нового пристрою лежить добре відомий принцип "трещітки".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКрім теплової енергії, така система здатна перетворювати в рух енергію магнітного поля, яке призводить до зміщення векторів намагнічування окремих наномагнітів. При цьому, дане зміщення має кільцевий характер і обертається в одному з двох можливих напрямків. "Ми досить довго намагалися розібратися, чому це працює взагалі" - розповідає професор Джино Ркак (Gino Hrkac), - "І лише в самому кінці ми зрозуміли, що на протилежних краях теплової трещітки створюється асиметричний енергетичний потенціал, що відбивається на розподілі сукупного магнітного поля безлічі наномагнітів. І ця асиметрія змушує область намагніченості обертатися в одному з двох напрямків".
Як вже згадувалося вище, новий ефект, що працює на рівні умовно двовимірних магнітних матеріалів, може бути використаний у різних нанорозмірних пристроях, включаючи магнітні й теплові нанодвигуни, датчики і т. п. Крім цього, новий ефект може стати основним принципом роботи нових пристроїв зберігання інформації, біти якої записуються на магнітні осередку шляхом їх швидкого локального нагріву за допомогою імпульсів лазерного світла.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про мистецтво мімікрії