Новий метод виробництва наночастинок - квантові точки, використовувані від виробництва комп'ютерів до лікування раку, вироблялися хімічно. Тепер вчені виявили, що можуть відтворювати їх з чайного листя без побічних ефектів і дешево.

Як відомо науці, квантові точки — це крихітні частинки розміром менше 10 нанометрів (людський волос товщиною — 40 тис. нанометрів). Їх можна отримувати за допомогою хімічних реакцій, але було досить багато токсичних побічних ефектів, і ціна виробництва була невиправдано дорога. Вчені з університету Суонсі виявили, що це можна зробити набагато дешевше: зробивши виробництво з чайного листя — це нетоксичний і дешевий спосіб.

Вчені з'ясували, що листя чаю містять велику кількість з'єднань, включаючи поліфеноли, амінокислоти, вітаміни і антиоксиданти. Але крім раку квантові точки можуть застосовуватися у антимікробної фарбі або навіть в сонцезахисних кремах. Надалі дослідники хочуть відкрити власну фабрику з виробництва цих наночастинок.

Популярні новини зараз
Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що міжнародна група вчених з Техаського університету (США) провела серію досліджень, у результаті яких прийшла до висновку, що між анатомічними особливостями і соціально-економічним становищем набагато більше зв'язків, ніж може здатися на перший погляд.

На сторінках періодичного видання університету дослідники розповіли, що поправити фінансову ситуацію цілком можливо, і для цього досить змінити спосіб життя, харчування та інші аспекти, які безпосередньо або опосередковано впливають на роботу головного мозку. Що ж, враховуючи, що на наш мозок впливає абсолютно все, що ми робимо, висновок вчених все ще залишається вельми сумнівним.

Так, у дослідженні взяли участь 304 особи віком від 20 до 89 років. Випробовувані розповіли про свою освіту, кар'єру і доходи, після чого їх головний мозок був обстежений за допомогою МРТ.