Передача найрізноманітніших виробничих і адміністративних функцій роботам і алгоритмам вивільняє величезну масу людської праці. Однак, в умовах ринкової економіки це призводить не до скорочення робочого дня, а до збільшення армії безробітних. Таким чином, технічний прогрес парадоксально стає потенційною причиною зростання злочинності, наркоманії і соціальної нестабільності. Як повідомляє сайт Нуѕег, до такого висновку прийшли дослідники з Оклахомського університету.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЕксперти стверджують, що зовсім скоро в повсякденному житті почнуть використовувати безпілотний транспорт. Це призведе до того, що багато людей, зайнятих на перевезенні пасажирів або вантажів, втратять роботу. Так, безпілотники здатні позбавити роботи третю частину всіх, хто зайнятий в економіці цілої країни. Це, в свою чергу, призведе до масового безробіття, зростання злочинності, нестабільність і деградації суспільства. Масштаби майбутньої катастрофи, які очікують людство вже до 2030 року, вже лякають експертів. Більше того, уряди деяких країн вже починають думати над тим, як в майбутньому будуть забезпечувати, які втратили роботу.
Вчені не виключають, що відчай звільнених працівників може стати причиною епідемії вживання наркотиків. Першими "жертвами" цієї епідемії стануть не тільки США, які вже лідирують за кількістю летальних випадків через передозування, але і Китай. Адже Піднебесна – перша в світі країна за кількістю зайнятих на виробництвах працівників. Крім водіїв, працівників виробничих ліній заводів і персоналу, який забезпечує сервіс, нейромережі і роботи зможуть замінити офісних працівників, що займаються збором і обробкою різноманітних даних. До них належать службовці банків, медичних закладів та інших великих організацій.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про робота, який втратив роботу через дурні жарти