Промислове виробництво графена стало можливим відносно недавно. Але тепер цей молодий матеріал не втомлюється дивувати дослідників все новими і новими корисними властивостями. Графен вже використовують в мікроелектроніці і навіть в якості добавки в дорожньому покритті. Однак останні дослідження дали можливість виявити ще одну дивовижну рису графена. Якщо розташувати цей матеріал у два атомних шари, то при різкому механічному впливі він набуває міцність, яка могла б позмагатися з алмазом. Як повідомляє New Atlas, це відкриття може бути використане для виробництва надлегких бронежилетів.

Новий матеріал, що отримав назву диамен, складається з двох шарів графену на підкладці з карбіду кремнію. Він легкий і гнучкий, як фольга, принаймні, поки знаходиться у звичайному стані. Але коли до нього застосовують раптовий механічний тиск при кімнатній температурі, він тимчасово стає твердим, як алмаз. Цей матеріал був винайдений професором Анджело Бонджорно, який розробив для нього комп'ютерну модель. Розрахунки показували, що вона повинна була працювати, у разі якщо два шари графену правильно розташовані один відносно другого.

Провівши випробування з диаменом, професор Еліза Риедо і її колеги підтвердили правильність припущення Бонджорно: при певних умовах графіт набуває властивості алмазу. Цікаво, що ефект твердіння трапляється тільки в тому випадку, коли листів графена рівно два, не більше і не менше. "Це найтонша плівка з твердістю і міцністю алмазу, яку коли-небудь створювали, — говорить професор Риедо. — Раніше, коли ми тестували графіт або один шар графену, ми докладали тиск і відчували дуже тонку плівку. Але коли шарів стало два, раптом ми побачили, що матеріал під тиском стає надзвичайно міцним і таким же жорстким, якщо не жорсткіше, ніж шматок алмаза".

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про вічні кросівки