Фахівці з Лабораторії реактивного руху NASA розробили "розумний" квадрокоптер і порівняли ефективність виконання завдань з дроном, керованим професійним пілотом, в змаганні з подолання смуги перешкод на швидкість. Автономний дрон показав більший середній час проходження кола, але більш плавний хід і меншу амплітуду результатів, повідомляється в прес-релізі лабораторії.

Рекомендуємо ознайомитись з гонкою:

Оскільки дрони пересуваються на великій швидкості в різній обстановці, головною проблемою є алгоритми розпізнавання перешкод і маневрування для уникнення зіткнень, не завдаючи шкоди людині і будь-якого іншого об'єкту. Також такі апарати повинні вміти орієнтуватися в просторі, спираючись на власні датчики, тому що сигнал GPS, який використовується в більшості сучасних дронів, може бути недоступний в приміщеннях або в зонах з радіолокаційними перешкодами.

Дослідники з Лабораторії реактивного руху NASA протягом двох років розробляли алгоритми для автономних дронів. Для перевірки ефективності, розробники вирішили порівняти їх з навичками професійного пілота спортивних квадрокоптера Кеннета Лу.

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Вони розробили і зібрали апарат власної конструкції, забезпечений камерою.

Для змагань NASA побудувала трасу з арками і стовпами, які дрони повинні були долати в певному порядку. За підсумками змагань середній час, за який дрон пролітав один круг, склало 13,9 секунди, тоді як пілотований дрон пролітав коло в середньому за 11,1 секунди.

Розробники відзначають, що, незважаючи на більш повільне проходження траси, він пересувався більш плавно і його швидкість проходження кіл варіювалася не так сильно, як у пілотованого дрона. Варто відзначити, що, судячи з представленому NASA відео, автономний і пілотований дрон трохи розрізнялися по конструкції.

Раніше NASA опублікувало відеоролик, в якому були показані моменти створення ураганів, які завдали величезної шкоди всьому світу. Вчені відзначають, що вивчення факторів утворення ураганів дає шанс передбачити їх появу. Стежити за траєкторією вітрів цілком можливо за допомогою моніторингу руху частинок пилу і вологи (т. Е. Аерозолів), а комп'ютерні моделі допомагають скласти прогноз і місце створення урагану.

Раніше портал "Знай.ua" повідомив, що вчені розповіли, від яких книг дурніють.