Ніхто не застрахований від нещасних випадків і кожен може перенести травму. Після того, як таке нещастя сталося, ми починаємо розуміти, наскільки міська інфраструктура, та й взагалі всі предмети, що оточують нас не пристосовані під потреби людей з особливими потребами. Але сучасна медицина і біоніка не стоять на місці. Останні досягнення в області протезування дозволяють відновити функціональність пошкоджених кінцівок, не вдаючись до імплантації в організм електроніки, повідомляють російські ЗМІ.

В Швейцарії група технічних фахівців розробила спеціальний механізм, що представляє собою екзоскелет, виконаний у вигляді руки, який приводиться в дію не механічними рухами, а з допомогою думки. Вчені, що представляють Федеральну політехнічну школу, розташовану в Швейцарській Лозанні, представили широкій громадськості прототип екзоскелету, який приводиться в дію за допомогою думки, без імплантації в шкіру оператора електродів.

Найчастіше електроди відстежують рухи кінцівок людини, на яких встановлені частини екзоскелета, що повторюють руху "господаря". Однак швейцарські фахівці пішли іншим шляхом, встановивши електроди в шолом, виконаний з гуми, з допомогою якого віддаються команди механізму. За словами вчених, дане пристосування стане незамінним помічником пацієнтів, які перенесли травму хребта, або інсульт, в результаті чого їх свобода дій була значною мірою обмежена.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про голку, що підійме вас з візка

Популярні новини зараз

Доросла "бджілка" Аліна Гросу вдарилась у самокритику: "Я сама по собі є-бо-бо"

Матерям 10 років, батькам-1: українці хочуть "накинути" стажу за виховання дітей

Дружина Віктора Павлика показала, в чому плюси чоловіка 50+: оце так сосиска!

Студентка вийшла заміж за 80-річного чоловіка і виглядає щасливою: закохалася без пам'яті

Показати ще