Японський людиноподібний робот Pepper, створений компанією SoftBank Robotics, освоїв професію священика і читає молитви на буддійських похоронах.

 Про нову професію робота розповіло видання TechCrunch. За даними видання, вартість похоронного обряду в Країні ранкового сонця  може досягати десятків тисяч доларів. Компанія Nissei Eco знайшла спосіб скоротити витрати на ритуальну службу і зробити подібну послугу більш доступною для малозабезпечених верств населення.

Для цього компанія запропонувала використовувати високі технології. Виконувати роль священика довірили роботу-гуманоїду Pepper, якого раніше вже брали на роботу в лікарню та піцерію. Тепер людиноподібна машина буде проводити ритуальну службу, оспівуючи буддійські сутри.

Заміна живого священика на робота дозволила скоротити вартість похорону до 50 тисяч ієн. У компанії вважають, що їхня послуга підходить для клієнтів, які шукають більш дешеву альтернативу традиційному похоронному обряду.

Разом з тим журналісти TechCrunch досить критично поставилися до подібного нововведення. За їхніми словами, Pepper може зігнути своє тіло, але він не може вклонитися – саме це  є знаком поваги. Але роботи не здатні відчувати подібне.

Как сообщал портал "Знай.ua", штучний інтелект добрався і до системи освіти. У лондонський школі з'явився перший клас, вчителем якого став робот Pepper.

СохранитьСохранить

Популярні новини зараз

У Києві засікли елітний спорткар McLaren за ціною тисяч мінімалок — такий не купити, навіть якщо продаси нирку

Красуня-дружина Влада Ями підкорила стрункою фігурою, справжня пантера: "Одного недостатньо"

Львів огорнув чорний дим, рятувальники летять: палає, як у пеклі

Життя маленької українки повисло на волосині, батьки благають про допомогу: "Врятуйте нашу Вікусю"

Показати ще