Група дослідників з массачусетського технологічного інституту почала друкувати сенсори вологи прямо на живих листках. Такий підхід дозволяє визначати необхідні терміни поливу. Продихи розташовані на поверхні листя, дають можливість завчасно повідомляти про зміни водного балансу у рослин. В якості піддослідного зразка була обрана лілія. Як повідомляє видання The Engineer, вже за два дні до настання зневоднення можна зрозуміти, що рослина потребує поливу. Фахівці відзначають, що в умовах посухи рослина може вести себе трохи інакше.

"Люди знали, що продихи реагують на світло, на концентрацію вуглекислого газу, на посуху, але тепер ми змогли спостерігати за цим процесом безперервно, — каже Володимир Коман, провідний дослідник проекту. — Методи, що існували до цих пір, не дозволяли отримати таку інформацію".

Для створення сенсорів вчені використовували чорнило з вуглецевих нанотрубок, розчинені в додецилсульфаті натрію, органічній речовині, яка не пошкоджує продихи. Щоб нанести чорнило на листя, вони створили друковану форму з микрорідинним каналом. Коли форма вміщується на листі, чорнила, що протікають по каналу, осідають на поверхню листа. Чорнило наносяться прямо на пори листя(в даному випадку піддослідним виступала лілія, у якої великі пори) і створюють електронний ланцюг. Коли пора закривається, ланцюг замикається. Так вчені можуть отримувати точну інформацію про те, коли відкривається і закривається кожна окрема пора.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про роботів, які переслідують листонош

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Астролог побачив у травні "лихо" для України Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще