Поширення альтернативної енергетики і автономних систем електропостачання призводить до поступового розвантаження енергомереж. Але тепер з'явиться можливість ще й заробити, продаючи надлишки електрики енергетичним компаніям. Як передає The Telegraph, таку можливість дають нові розумні електролічильники.

Будинки з сонячними панелями не тільки споживають енергію із загальної електромережі, але і віддають вироблені надлишки. Завдяки даним з "розумних" лічильників, Національна Енергомережу зможе вирахувати, які потужності їй необхідно підтримувати з урахуванням надходження "чистої" енергії. Якщо все більше домовласників почнуть встановлювати на даху сонячні панелі, муніципальним електромережам не потрібно буде нарощувати свій потенціал і вкладати в це гроші. А значить, і ціни на електроенергію стануть набагато нижче.

Розробка належить компанії British Gas і називається SMETS2. Крім усього іншого пристрій зможе реагувати на перепади напруги в енергомережі. Раніше в разі поломки господарі мали зв'язатися з енергетичною компанією-постачальником. Але господарі можуть бути відсутніми. Новий лічильник в змозі впоратися з цим завданням самостійно.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про енергетичний прорив Кітаю