Розробники з спільноти «Спостерігачі» у «ВКонтакті» створили скрипт MetaBot. Він покликаний сортувати коментарі на YouTube і позначати акаунти, які учасники вважають «провладними». На сьогоднішній день скрипт тільки почав свою роботу і використовує невелику базу даних.

Розробники створили базу даних з профілями користувачів, яких вважають «кремлівськими ботами». Там містяться ніки, посилання на облікові записи та дати реєстрації.

За словами авторів, провладні боти стали масово з'являтися на YouTube в липні 2017 року: тоді ж в базу внесли близько 100 акаунтів. У той же період видеоблогер Дмитро Іванов, відомий як kamikadzedead, поскаржився на блокування опозиційних каналів і накрутку дислайков на ролики з критикою влади.

За даними «Спостерігачів», підозрілі акаунти в першу чергу накручували дислайки і залишали коментарі з похвалою влади на каналах Навального, ФБК, В'ячеслава Мальцева і kamikadzedead.

Популярні новини зараз
Податок на нерухомість – з кого стягнуть ще й штраф В Україні "намалювали" нові тарифи на газ і світло: скільки доведеться платити у 2025 році Термінова повірка газового лічильника: "Газмережі" звернулися до українців У грудні пенсіонерам підкинуть грошенят: хто та скільки отримає
Показати ще

В якості ознаки «кремлебота» учасники «Спостерігачів» вибрали дату реєстрації в липні 2017 року ще й тому, що в цей місяць запустився сервіс статистики dislikeMeter.com, відслідковує накрутку лайків і дислайков. У той же період користувачі «Пикабу» і «Двача» запідозрили авторів «дислайкметра» в роботі на Кремль через показу неправильної статистики.

Скрипт працює в настільних браузерах і позначає «кремлеботов» червоним кольором

Використовуючи список облікових записів з бази даних, MetaBot позначає коментарі під роликами трьома кольорами: червоним («кремлебот»), жовтий («невідомо»), зелений (звичайний користувач).

До червоним відносять тих, хто зареєструвався після 1 червня 2017 року і чиї коментарі автори вважають підозрілими. До жовтих — ті, хто зареєструвався після 1 червня, але чиї коментарі ще не перевірили, а зелених — ті, хто зареєструвався до цієї дати. Для перевірки коментаря треба натиснути на знак запитання над ним — справа з'явиться дата реєстрації.

Інші користувачі можуть надсилати боту посилання на підозрілі профілі в особисті повідомлення спільноти «Спостерігачі».

Дивіться: MetaBot для Youtube

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, що відомі соцмережі оголосили війну криптовалюті.