Новий контракт запустить ізраїльські технології з вирощування штучного м'яса на ринок Китаю, передає Qz. Відомо, що повітря в Китаї, і особливо в його промислових провінціях дуже сильно забруднено. Тваринницьке ж сільське господарство є однією з основних причин появи парникових газів. Нове рішення дозволить значно покращити екологічну ситуацію в Піднебесній.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНовий контракт відкриє широкі можливості для ізраїльтян. Розмір першого контракту вже склав $300 млн. Угода дозволяє використовувати ізраїльське ноу-хау місцевим компаніям. Сьогодні 8 компаній у світі займаються виробництвом штучного м'яса. З них 3 знаходяться в Китаї. З урахуванням того, що за минулий рік в Піднебесну було завезено м'яса на 10 мільярдів доларів, цей ринок може прийняти й інші п'ять компаній.
В США так само захоплені новою технологією. Компанія Beyond Meat, яку фінансує Білл Гейтс, оголосила, що буде постачати своє м'ясо в магазини мережі Safeway — а це 280 магазинів у США. А дослідження показують, що американці вже готові переходити на штучне м'ясо.
У 2013 році собівартість бургера з котлетою з вирощеного в лабораторії м'яса становила понад $300 000, а тепер ледь перевищує $10. При цьому вчені продовжують удосконалювати технології, щоб зробити штучне м'ясо ще більш доступним і нарешті вивести його на глобальний ринок в найближчі п'ять років.
Зазначимо, що більшість лабораторних методик вирощування м'яса передбачає використання справжніх тварин клітин, отриманих із сироватки крові. В біореакторі з клітин формується мускулатура, яка і стає основою м'яса.
Раніше портал "Знай.ua" розповідав, чому варто відмовитись від м'яса заради екології