3 листопада по всьому світу стартує офіційний продаж ювілейного смартфона Apple - iPhone X, й на ажіотажі навколо цієї події вирішили нагріти руки шахраї.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомила компанія Group-IB, що займається розслідуванням і запобіганням кіберзлочинам, лише за останні пару днів фахівці "запеленгували" більш ніж півтисячі шахрайських сайтів, де користувачам пропонували придбати iPhone X за нижчою ціною.
За даними експертів, дохід від одного такого сайту може досягати 68 тисяч доларів, а по всьому світу – до 34 мільйонів доларів.
Найпоширеніша схема, за якою діють зловмисники, - це пропозиція оформити попереднє замовлення на новий смартфон з повною передоплатою за вигідною ціною. Як правило, цифра може бути відсотків на 30 меншою за вартість iPhone X на офіційному сайті.
Аби користувач повірив, що ресурс, де він збирається придбати смартфон, серйозний, його (сайт) прикрашає картинка з п'ятизірковим рейтингом магазину в "Яндекс.Маркеті".
Щоб отримати товар, користувач повинен оформити заявку, вказавши свої ПІБ, e-mail, телефон та адресу. Після її заповнення на електронну пошту приходить лист з інформацією про замовлення, яке потрібно оплатити. Для оплати шахраї пропонують перевести гроші на карту через онлайн-банкінг. Також оплатити передзамовлення можна через електронний гаманець. В якості підтвердження оплати шахраї вимагають скріншот. Отримавши гроші, вони перестають виходити на зв'язок.
І це ще – не найгірший сценарій.
"У кращому випадку вам привезуть підроблений телефон, в гіршому - шахраї вкрадуть гроші, конфіденційні дані і заразять ваш пристрій вірусом", - пояснив директор напрямку Brand Protection Group- IB Андрій Бусаргін. Він переконаний: після офіційного старту продажів iPhone X число шахрайських сайтів буде тільки рости.
Дивіться: Що собою представляє iPhone X
Інший спосіб відносно чесного виманювання грошей з довірливих громадян - сайти з безкоштовним розіграшем iPhone X. Користувач переходить за посиланням на сайті для отримання смартфона, і його тут же перенаправляють по ряду інших сайтів, де просять підтвердити отримання подарунка, а також довести, що він не робот. Для участі в розіграші в деяких випадках потрібно також заповнити анкету. Ці дані можуть згодом піти в "даркнет" або використовуватися для цільових атак.
Щоб не втрапити у тенета шахраїв, фахівці радять заходити тільки на офіційний сайт компанії. При цьому незайвим буде перевірити дату створення ресурсу. Чим він молодший, тим більше ризиків.
Як писав інформаційний портал "Знай.ua", у мережі висміяли московську чергу за найочікуванішим гаджетом.