Інтернет дає нам масу можливостей. Ми можемо в один клік зв'язатися з людиною, що знаходиться на іншому кінці планети. Можемо за кілька хвилин отримати доступ до книги з будь-якої бібліотеки світу. Можемо замовити кеди і лак для нігтів, які привезуть нам з тридев'ятого царства. Але, як повідомляє New York Times, у всіх цих плюсів є і свої темні сторони.

Втручання Росії в американські вибори, настільки обговорюване в американських ЗМІ, — далеко не єдина область, пов'язана з IT -гігантами, яка викликає занепокоєння у західного суспільства. Технологічні компанії набрали величезну силу і щосили використовують свій вплив, причому не завжди на благо суспільства. Amazon контролює те, як люди роблять покупки, Google — як вони здобувають знання, а Facebook — як вони спілкуються. Ці компанії контролюють, хто отримає "цифровий рупор", а хтось назавжди буде позбавлений права голосу.

Незважаючи на практично монопольне становище деяких корпорацій у своєму сегменті цифрових послуг, національні уряди все ще можуть досить ефективно впливати на них. Свідченням тому можуть служити судові позови Іспанії і Німеччини проти Facebook, а також мільярдні штрафи Google. Відносний спокій 90-х і 2000-х відходить у минуле. Світ стоїть на порозі нових змін. І технологічні можливості IT-гігантів в якийсь момент можуть бути повернені проти демократії, миру і прогресу.

Раныше портал "Знай.ua" повідомляв про заклик націоналізувати цифрові корпорації

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще