Сови є найбільш тихими з усіх хижих птахів. Якщо доросла особина пролетить у вас над вухом, то ви, швидше за все, навіть не дізнаєтеся про це. Групі вчених з Айови стало цікаво з'ясувати, завдяки чому досягається такий ефект. Як повідомляє портал 3ders.org, результати дослідження можуть суттєво допомогти авіабудівникам.

В результаті експериментів з'ясувалося, що тонка, гребінчаста структура на передній крайці крила, гнучка і пориста бахрома на пір'ї біля задньої кромки крила і "пухове пальто" навколо впливають на потік повітря, турбулентність і тиск. Надрукований на 3D-принтері аеродинамічний профіль підтвердив гіпотезу: нестаціонарний тиск на задньому кінці лопаті пропелера дійсно зменшився. А загальний шум знизився до 5 децибел без втрати аеродинамічних властивостей крила.

Для проведення таких дослідів вченим були надані надкомпьютери Аргонской національної лабораторії і п'ятирічне фінансування в розмірі $600 тис. Нове відкриття має зменшить шум від роботи пропелерів та турбін для вантажних, пасажирських та військових літаків. Слід зазначити, що це вже не перший випадок звернення авіабудівників до природних зразків. Ось вже впродовж 7 років літаки моделі A320 використовують в своїй конструкції вертикальні законцовки крила, пом'якшуючі ефект турбулентності. Такий механізм підглянули в орлів.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про висиджування яєць динозаврів

Популярні новини зараз
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще