Дирижаблі по праву вважаються символом технічного прогресу другої половини XIX століття. Крім того, ці літальні апарати досить успішно використовувалися протягом двох світових воєн. Тим не менш, громадський резонанс, пов'язаний з аваріями дирижаблів, звів цей перспективний напрямок повітроплавання на нівець. Після другої світової війни практично всі проекти пасажирських перевезень за допомогою дирижаблів були згорнуті. Однак, схоже, що сьогодні ідея переживає своє друге народження. Як повідомляє портал GoGetNews.info група інженерів з Японії представили на загал прототип нового дирижабля, на якому вони планують полетіти в космос вже до 2018 року.

За своїм принципом дії їх розробка нагадує дирижабль минулих століть. Однак, вся оболонка була виконана з композиційних матеріалів, щоб забезпечити надійність і міцність конструкції. Це в свою чергу дозволить також літати на такому судні в космосі. За розрахунками вчених з Японії, пробути у відкритому космічному просторі вони зможуть не більше 3 днів.

Це пояснюється неможливістю запасу великої кількості кисню в балонах при підйомі на таку висоту. Крім того, їх розробку оцінили вже американські колеги. Вважається, що за підтримки NASA вони зможуть зробити дозаправку на МКС, однак у розрахунки таку ідею японські інженери не брали.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про скорочення озоновиї діри над Антарктидою