Онлайн-освіта, як правило, дешевше і для компаній, що надають освітні послуги, і для споживачів цих послуг. За найближчі два роки цей ринок в Китаї зросте вдвічі, повідомляє South China Morning Post.

Офлайн-проекти частіше стали інвестувати в навчальні онлайн-сервіси. Так, TAL Education Group і New Oriental Education вклалися в більш ніж 100 мобільних додатків, сайтів і сервісів онлайн-навчання. Обидві компанії також експериментують з поєднанням освітніх онлайн - та офлайн-практик. Наприклад, вони пропонують заняття, на яких викладач пояснює предмет віддалено у форматі відеоконференції, а другий викладач присутній у класі і допомагає з засвоєнням нових знань.

Також китайські компанії почнуть використовувати великі дані і штучний інтелект на своїх освітніх платформах. Автоматичні системи будуть оцінювати письмові роботи, а сервіси швидкого пошуку в інтернеті допоможуть вирішувати завдання. VR - і AR-технології додадуть при навчанні ефект занурення.

З кожним роком обсяг ринку онлайн-освіти в Китаї буде збільшуватися на 20%. Через два роки він буде оцінюватися 270 млрд юанів ($41 млрд). При цьому загальний світовий ринок онлайн-освіти в усьому світі до 2019 році складе $190 млрд, прогнозують експерти дослідницької фірми iResearch і онлайн-платформи Docebo. Онлайн-заняття в середньому коштують дешевше, ніж зустрічі в офлайн-режимі, тому все більше людей зможуть їх собі дозволити. У середньому оплата праці штатного репетитора становить HK$800 в годину, а оплата послуг викладачів на онлайн-платформах — від HK$200 до HK$600.

Популярні новини зараз
Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

Головним стимулом зростання стануть нові технології. Компанії зможуть заощаджувати на оренді приміщень для занять, без особливих витрат розширювати клієнтську базу і пропонувати розумні сервіси. Сервіси лайвстриминга та пристрої для відеоконференцій допоможуть залучити в освітній процес жителів віддалених регіонів. Як відзначають аналітики, попит на послуги онлайн-освіти значно зросте в невеликих китайських містах.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про інклюзивну освіту в Україні