Часто винахідниками рухають самі благородні мотиви. Однак, це зовсім не означає, що винахід, заживши своїм життям, не принесе біль і розчарування творцеві. Прогрес етично нейтральний, але тільки тому, що має і світлі і темні сторони. Розробник компанії Facebook Джастін Розенштейн є автором функції «лайк». Однак, як повідомляє 24 канал, подальші пригоди «лайка» жахнули творця.

Розентштейн пішов з Facebook і Google, і зараз його невелика компанія займається підвищенням продуктивності офісних працівників. Головним предметом занепокоєння для автора "лайка" стало психологічний вплив технологій на людей, які проводять по екранах своїх телефонів в середньому 2617 раз в день. Крім звикання, технології викликають стан, яке отримало назву "тривала часткова увага". Це явище різко знижує здатність до зосередження і погіршує когнітивні функції.

Творець «лайка» не самотній у своєму розчаруванні. У Кремнієвій долині зібралося вже достатня кількість відступників. Колись вони створювали цифровий світ по камінчиках. Сьогодні вони стають свідками того, як людська увага перетворюється на товар в руках медіа-корпорацій.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про вплив соцмереж на підлітків

Популярні новини зараз

Під Києвом зник хлопчик з дивним ім’ям і нелегкою долею - "Про його пригоди знімуть фільм"

Настю Каменських, Лесю Нікітюк і Дашу Астаф'єву застукали разом в грайливих позах: дуже розкуто

Перша батьківська поминальна субота: підготуйте душу до Великого посту

17-річний школяр зарубав сокирою батьків і маленьку сестру: мріяв стати блогером

Показати ще