Синій світло від наших смартфонів, ноутбуків і інших цифрових екранів може бути набагато більш небезпечним, ніж вважалося раніше. В деяких випадках це може призвести до постійної сліпоти. Про це повідомили дослідники з Університету Тольде, опублікувавши підсумки експерименту в журналі Scientific Reports, в якому підкреслюється, що синій світло нашого екрану небезпечний, особливо для наших очей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Згідно з доповіддю Fast Company, дослідження показує, що синій світло сприяє появі в наших очах молекул, які після стають токсичними. Крім цього, при включеному синьому екрані людина важче засинає. Фото - рецепторні клітини сітківки ока видаляються після стійкого впливу синього світла, і після вони не відновлюються.
А подібні інтенсивні навантаження здатні зовсім викликати сліпоту. “Ми піддаємося синього світла безперервно, а очна рогівка і лінза не можуть блокувати або відображати це ... Не секрет, що синій світло шкодить нашій здатності бачити, пошкоджуючи сітківку ока. Наші експерименти пояснюють, як це відбувається, і ми сподіваємося, що це призведе до терапії, яка сповільнить дегенерацію жовтої плями, наприклад, новий вид очних крапель", — сказав доктор Аджіт Карунаратн, доцент кафедри хімії та біохімії UT в офіційній заяві дослідження. Щоб уберегти себе, необхідно як можна рідше користуватися смартфоном і іншими гаджетами, даючи очам відпочити.
Як повідомляв раніше Знай.uа, тепер, коли Samsung анонсувала Galaxy Note 9, ми дійсно очікуємо інших лідерів на ринку: Google і Apple. Pixel 3 і 3 XL будуть протистояти новим iPhone X, iPhone X Plus та 6.1-дюймовим РК-дисплеєм iPhone.
Також Знай.uа писав про те, що деякі люди турбуються про те, що хакери можуть проникнути в їх розумні колонки і шпигувати за ними. Команда з Китаю створила шпигуна Echo, видаливши чіп флеш-пам'яті пристрою, змінивши його прошивку, щоб отримати доступ до кореня.