За останні кілька років наука про протезуванні стрімко розвивалися, і дослідження в області м'якою робототехніки були особливо видатними. З допомогою методів, які використовуються при створенні руки робота, яка може згинатися і повертатися, можна створювати більш складні, тонкі органи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПроблема з штучними серцями полягає в тому, що металеві та пластикові механізми важко інтегруються з тканиною або можуть пошкодити кров з-за їх неприродного алгоритму руху.
Невелика команда в ETH, очолювана докторантом Ніколасом Кором, створила перше штучне серце, з механізмом накачування, змушує силіконові шлуночки працювати так само, як в цьому органі.
Серце створили з використанням 3D-друкарського методу, який дозволяє дослідникам створювати складну внутрішню структуру, зберігаючи при цьому м'який, гнучкий матеріал в якості основи. Все це становить одну частину («моноблок»), тому немає необхідності турбуватися про те, як поєднуються різні внутрішні механізми - за винятком вхідних і вихідних клапанів, через які рухається кров.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що світ криптовалют сталися збитки.