Протягом тривалого часу вчені намагалися повторити природну технологію отримання біоенергії. Завдання полягає у створенні закритої екосистеми, в якій живі організми взаємодіяли б із неживими пристроями і забезпечували симбіотичну автаркію у відносно малих розмірах, зберігаючи при цьому здатність генерувати і зберігати енергію. За повідомленням видання Phys.org це завдання виявилося під силу вченим з Бінгемтонського університету (США).

За допомогою реакції фотосинтезу ціанобактерій Synechocystis без додаткового органічного палива вчені домоглися у однокллітинної біологічної сонячної комірки питомої потужності 43,8 uW на см2 і тривалого вироблення енергії протягом 20 днів, що є рекордом по потужності і тривалості.

Технологія Micro-BSC і раніше дозволяла генерувати енергію навіть при зміні добових циклів. Однак невелика потужність і короткий строк дії не давали можливість застосувати систему в практичних цілях.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про шкідливі продукти

Популярні новини зараз
Європі пророкують "пекельну" спеку: що чекає на Україну Українцям приготували приємний "бонус" до пенсії: хто у черзі на доплати Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..." В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись
Показати ще