Протягом тривалого часу вчені намагалися повторити природну технологію отримання біоенергії. Завдання полягає у створенні закритої екосистеми, в якій живі організми взаємодіяли б із неживими пристроями і забезпечували симбіотичну автаркію у відносно малих розмірах, зберігаючи при цьому здатність генерувати і зберігати енергію. За повідомленням видання Phys.org це завдання виявилося під силу вченим з Бінгемтонського університету (США).

За допомогою реакції фотосинтезу ціанобактерій Synechocystis без додаткового органічного палива вчені домоглися у однокллітинної біологічної сонячної комірки питомої потужності 43,8 uW на см2 і тривалого вироблення енергії протягом 20 днів, що є рекордом по потужності і тривалості.

Технологія Micro-BSC і раніше дозволяла генерувати енергію навіть при зміні добових циклів. Однак невелика потужність і короткий строк дії не давали можливість застосувати систему в практичних цілях.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про шкідливі продукти

Популярні новини зараз
Федори Олександрійської 24 вересня: чому сьогодні не можна бруднити спідницю і навіщо кришити капусту, традиції та заборони дня Ніколи не розпалюйте цими дровами у будинку: які види деревини підходять для печі, каміна та котла ПриватБанк дає студентам 50 гривень на каву: як отримати гроші Сергій Притула "розчавив" путіна, як комашку і розклав усе "по поличках": "Ботоксна ср*ка"
Показати ще