Паралельно пошуку альтернативних джерел енергії відбувається активний пошук оптимальної технології для зберігання енергії. Замість дорого літію вчені пробують використовувати водень і натрій. Співробітники урядової лабораторії в Денвері пішли далі. Сьогодні вони тестують реактор, що дозволяє зберігати електроенергію за допомогою мікробів, передає Green Tech Media.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПроцес полягає в тому, щоб направити надлишки сонячної чи вітрової енергії на електролізер, який розщеплює воду і створює водень, який потім з'єднується з двоокисом вуглецю і живить реактор, заповнений мікробами. У NREL газ подається на дно реактора і, коли спливає до поверхні, потрапляє під лопаті гвинта, який повільно рухається. Бульбашки газу повинні стати якомога менше, щоб мікроорганізми могли харчуватися ними, пояснює Кевін Гаррісон, старший інженер лабораторії.
Коли температура газу сягає 50 градусів, мікроби починають поглинати його. Потім вони знову виділяють метан і цикл замикається. На жаль, сьогодні продуктивність такої технологи ще не виправдовує інвестицій. Поки що потужність реактора не перевищує 200 кВт. Проте вчені вже у найближчі роки сподіваються збільшити цей показник до 20 МВт.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про скаменіння вуглекислого газу