Вразливості Meltdown та Spectre: як пережити найбільшу комп'ютерну загрозу

поділитись
У зоні ризику опинились майже усі комп'ютери світу

Дослідники з кібербезпеки виявили серйозну вразливість у процесорах Intel, AMD і ARM. Ці виробники займають більшу частину ринку чіпів, тому потенційний злом загрожує комп'ютеру майже кожного користувача на планеті.

Вразливості, які отримали назву Meltdown і Spectre, не тільки загрожують майже кожному гаджету на планеті, але і дуже добре ховаються в системі. Жертва може довгий час не знати, що у неї викрали цінні дані, і продовжувати користуватися зараженої машиною.

Більш того, хакери отримують доступ до даних жертви через процесор, тому не має значення, яка на пристрої встановлена операційна система: macOS, Windows чи навіть Linux.

Масштаб загрози величезний, деякі фахівці вважають, що проблема з уразливістю процесорів може стати одним з головних IT-скандалів XXI століття. Діра помічена у всіх процесорах Intel, випущених за останні 20 років.

Корпорація Apple вже повідомила, що у зоні ризику опинились всі комп'ютери та iPhone і вже випустила оновлення системи безпеки для macOS, iOS і tvOS. Microsoft, Google і Mozilla найближчим часом випустять заплатки для своїх браузерів.

Захиститись від Meltdown і Spectre рядовому користувачу наразі можна лише одним способом - дозволити комп'ютеру оновити систему (Windows, macOS або іншу) або включити автоматичне оновлення, якщо така функція вимкнена. Рекомендується також оновити браузери Chrome, Edge і Firefox.

Не слід також забувати про антивіруси. Крім того, за будь-яких обставин, а тепер тим більше, не слід відвідувати сумнівні сайти та завантажувати файли з підозрілих джерел.

Рядові користувачі комп'ютерів, які встановили останні оновлення, не так сильно ризикують бути атаковані, як великі компанії і корпорації. Кібератака вимагає серйозної підготовки, і хакери не будуть розпорошувати зусилля на середньостатистичних власників комп'ютерів.

Дивіться: як захистись від Meltdown і Spectre

Як повідомляв портал "Знай.ua", шахраї добралися до користувачів соціальної мережі Facebook і крадуть їх дані.

Автор матеріалу: 
Антон Дорошенко
Теги: 
Meltdown, Spectre, вразливість, процесор, Intel
Населення вже пише побажання
0
0
08:30 17.01.2018
Ароматний фрукт росте тепер в 6 разів швидше
0
0
04:59 17.01.2018
Чотирилапі постійно звертаються до нас
0
0
03:04 17.01.2018
Енергетичний прогрес може зупинитися
0
0
02:37 17.01.2018
Популярний бренд звернувся до машини по допомогу
0
0
01:33 17.01.2018