Люди не уявляють свого життя без сучасної техніки, якої заставлені квартири. Це і холодильник, і пральна машина, а також телевізор і багато іншого. Але мало хто знає, який із приладів споживає найбільшу кількість електроенергію.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяГоловні винуватці, хоч і виглядають нешкідливими, але коштують тепер практично в кожному будинку - це цифрові відеонаблюдателі (DVR) і приставки-ресивери для кабельного або супутникового телебачення (Set Top Box). Ці, здавалося б, невеликі коробочки викачують більше електроенергії, ніж холодильник.
У США порахували, що майже 160 мільйонів цифрових відеореєстраторів, які встановлені у них сьогодні, споживають близько 3 мільярдів доларів електроенергії в рік, що еквівалентно дев'яти 500 МВт вугільним електростанціям. Це більше енергії, ніж споживає цілий штат Меріленд за всі 12 місяців.
Графік споживання енергії DVR і Set Top Box
Найгірше, що 2/3 цієї енергії споживається, коли ці пристрої, імовірно вимкнені. Але проблема в тому, що вони не можуть повністю відключатися.
Підсвічування може згаснути, але вони як і раніше будуть споживати більше 90%, того що зазвичай. І, ця витрата енергії відбувається цілодобово і 365 днів на рік. Таким чином, HD DVR, як правило, споживає більше енергії, ніж телевізор, до якого він підключений.
Споживання енергії відеореєстратором в режимі OFF
Коли ви відключаєте по непотрібності в квартирі більшість техніки, ці пристрої продовжують непомітно споживати електрику від мережі. Але є і хороша новина - розробляється новий EPA Energy Star стандарт 3.0, який зобов'язує значно поліпшити споживання енергії в кабельної промисловості. На даний момент, щоб зменшити витрату електрики, підключайте такі пристрої у подовжувач, який можна відключити, коли ніхто не дивиться телевізор або відеозаписи. Ще одна альтернатива замінити їх на пристрої, які подають сигнал за допомогою мережі Інтернет.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, українські вчені розробили прилад, який може позбавити країну газової залежності. значно здешевити вартість опалення для споживачів. До того ж винахід є екологічно безпечним, стверджують вчені.