Використання енергії вітру є досить старою ідеєю. Спершу вітер переміщував кораблі, потім жорна млинів. Сьогодні для використання вітру використовують генератори зі стандартними гвинтами і навіть застосовують технологію, що нагадує крила колібрі. Вітрогенератори будують в долинах і на океанічному шельфі. Однак усюди розробники стикаються з однією і тією ж проблемою. Потоки і сила вітру нестабільні. Цю проблему вдалося вирішити вченим з Саудівської Аравії, повідомляє EurekAlert.

Вітряна турбіна, ширяюча на повітряному змії і подаяча електрику через кабель, яким пов'язана з землею, здається неймовірною ідеєю, але кілька наукових установ вже тестують такі прототипи. Повітряні змії зможуть по мірі необхідності змінювати висоту, піднімаючись вище або спускаючись нижче. Існуючі технології дозволять, на думку вчених, виробляти енергію вітру на висоті від двох до трьох кілометрів. Найбільш привабливими на Близькому Сході вони визнали регіони Саудівської Аравії та Оману.

Для вибору місць вчені використовували дані про силу вітру на різній висоті, надані NASA. У розрахунки так само лягла інформація про зміну швидкості й напрямку вітрів залежно від часу доби і року. Ці обчислення повинні підказати висоту для найбільш ефективної роботи вітрової турбіни нового типу.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про запуск мега-батареї

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще