Сучасні технології змінюють звичний нам світ. Роботи витісняють людей з традиційних сфер виробництва. Нещодавно робот Софія отримала громадянство Саудівської Аравії. Але якщо епізод з Софією був швидше схожий на епатажний жарт, то Естонія всерйоз зайнялася визначенням юридичного статусу штучного інтелекту. Як повідомляє видання Bloomberg, естонське міністерство економіки подала до парламенту законопроект, що пропонує введення юридичної категорії "робот-агент".

Незважаючи на те, що автоматизація стає предметом юридичного регулювання в багатьох країнах, Естонія застосовує нові технології швидше за інших. Країна з населенням всього 1,3 млн осіб першою ввела цифровий документообіг в уряді, загальнонаціональне інтернет-голосування і віддалений доступ до державних послуг для іноземців, відомий як електронне громадянство або E-residency. А в червні парламент дозволив таллинскому стартапу Starship Technologies, створеному колишніми засновниками Skype, використання самохідних роботів для доставки посилок.

Ряд критиків вважає, що сам розмову про надання особистих прав і обов'язків роботам в корені суперечить історії і духу європейського гуманітарного права. І така логіка не позбавлена сенсу. Автори законопроекту налаштовані оптимістично і вважають, що зможуть змінити уявлення про ці речі. У сьогоднішньому тексті законопроекту "робот-агент" виступає як щось середнє між юридичною особою і об'єктом власності.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про нові навички робобджіл

Популярні новини зараз

Ірина Білик після розлучення з Асланом Ахмадовим заявила про насильство: "Я страждала"

Сергію Притулі стало нудно в Києві: впав, отямився, Львів

Ксенія Мішина показала, як переживає розрив з Олександром Еллертом: "Викликає страх"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Показати ще