Біткойн набирає популярність і кількість майнерів зростає. Разом з цим зростає і енергоспоживання. Як повідомляє Digiconomist, щорічно біткойн-мережа витрачає 30 ТВт•год електроенергії. Такі цифри можна порівняти з річним споживанням Марокко. Тим не менше, ряд експертів вважають, що хоча біткойн ще не такий енергоефективний як Visa, він обходиться світу дешевше, ніж виробництво золота і традиційної валюти. Крім тог сьогодні майнери все частіше переходять на економні спеціалізовані ASIC-чіпи.

Співзасновник SetOcean Оскар Лафарга вважає, що реальні цифри, як мінімум, в два рази менше. А Марк Беванд в журналі Bitcoin пише, що сукупна потужність комп'ютерів і зовсім 470-540 МВт. В цілому, оцінки дослідників варіюються від 100 МВт до 10 ГВт. У порівнянні з Visa, біткойн, здається, програє в енергоефективності. За даними Digiconomist, на обробку 350 млн транзакцій витрачає стільки ж енергії, скільки 50 тисяч американських домогосподарств. Біткойн-мережа на ту ж кількість транзакції витрачає енергію рівну споживання 2,8 млн домогосподарств. Тобто, в 56 разів більше енергії.

Втім, фінансова система не обмежується одними картками. Наприклад, 100-500 МВт є еквівалентом споживання 0,8-4,4 кВт•год на рік. На видобуток і переробку золота в США витрачається 138 кВт•год, на виробництво паперу для банкнот та карбування монет — 11 кВт•год. Якщо додати до цього інші елементи банківської інфраструктури, включаючи центри обробки даних, філії та банкомати, то набіжать всі 650 кВт•год. На даний момент біткойн — досить економна валюта.

Популярні новини зараз
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про децентралізацію інтернету