Сонячна енергетика стрімко розвивається. Її впровадження стимулюється як державними програмами, так і бажанням пересічних громадян стати більш автономними. За минулий рік кількість сонячних панелей у світі зросла на третину. Безумовним лідером сонячної енергетики залишається Китай. Як повідомляє PC Magazine, більше половини всіх встановлених панелей розташовані в Піднебесній.

За даними німецької аналітичної компанії Bernreuter Research, до кінця 2017 року загальна потужність сонячних установок в світі досягне 100 ГВт. Величезну роль в цьому зіграв Китай, який зайняв лідуючі позиції в будівництві сонячних електростанцій — їх сумарна потужність в країні досягла 52 ГВт. Далі, з величезним відривом йдуть США (12,5 ГВт), Індія (9 ГВт), Японія (5,8 ГВт), Німеччина (2,2 ГВт) і Бразилія (1,3 ГВт). Ще більш скромний внесок зробили Австралія, Чилі, Туреччина і Південна Корея.

Торішній показник сукупної світової потужності сонячних панелей становив 74ГВт. Не в останню чергу сплеск популярності цього виду енергетики обумовлений істотним зниженням вартості технології. Крім традиційних панелей на основі кремнію інженери з різним ступенем успішності тестують й інші матеріали.

Раныше портал "Знай.ua" повідомляв про створення надпродуктивного фотоелементу