На сьогоднішній день штучному інтелекту вдається грати в інтелектуальні ігри краще живих супротивників. Нейромережа пробує писати художні твори і навіть різдвяні пісні. Правда поки що, результати такої творчості швидше викликають посмішку. Але останнє тестування ШІ, розробленого китайською компанією Alibaba Group, показало, що алгоритми здатні розуміти тексти краще людей. Як повідомляє Bloomberg, для експерименту розробники використовували статті з Вікіпедії.

Китайський інтернет-гігант Alibaba Group розробив модель штучного інтелекту, яка успішніше людини впоралася з тестом на розуміння прочитаного матеріалу. Стенфордським університетом (США) був розроблений тест, який є одним з найбільш авторитетних способів оцінки навичок машини розуміти прочитане. Він включає в себе понад 100 тис. питань, заснованих на 500 статтях онлайн-енциклопедії "Вікіпедія". Тест допомагає визначити, чи здатні машини обробляти великі масиви інформації і давати точні відповіді на поставлені запитання.

За результатами дослідження показник штучного інтелекту склав 82,44, а результат людей, які суперничали з ним, опинився на позначці 82,304. В Alibaba заявили, що це перший випадок, коли машина змогла обійти людини в подібному випробуванні. Зробити це вдалося і штучному інтелекту, розробленому американською компанією Microsoft. Його результат у тому ж тесті склав 82,65, проте підсумки тестування були підведені на день пізніше.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про робота, який написав резюме

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще