На даний момент існує кілька гіпотез, що пояснюють розвиток 2-2,5-метрової шиї жирафа, крім популярної гіпотези Дарвіна.

Грем Мітчелл із університету штату Вайомінг і його колеги з Австралії і ПАР обґрунтували ще одну з них. У своїй роботі вчені вказують на переваги, які дає така шия з точки зору терморегуляції в умовах жаркої, посушливої африканської савани.

Автори відзначають, що подовження шиї збільшує відношення поверхні тіла до маси, сприяючи ефективній віддачі надлишку тепла в навколишній простір. Це допомагає тваринам виживати і навіть відчувати себе комфортно в спекотній Африці. Ноги і шия мають порівняно невеликий діаметр, що забезпечує менший нагрів від сонячних променів і підвищену ефективність відведення тепла за рахунок конвекції і випаровування.

Популярні новини зараз
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Підсумки дослідження показали, що шия забезпечує більш вигідну геометрію, що дозволяє досягти ефективної терморегуляції в умовах африканської савани.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що роботи незабаром витіснять учитилей.