26 січня в 00:20 за київським часом на стартовому комплексі №3 космодрому Куру в Гвіані відбувся перший запуск компанії Arianespace в 2018 році: на орбіту ракетою-носієм важкого класу Ariane 5 були закинуті два телекомунікаційних супутника, розраховані на 15 років роботи. Про це повідомила прес-служба компанії.

Оцініть момент запуску ракети:

Запуск не обійшовся без інциденту: ледь включилися двигуни другого ступеня, зв'язок з ракетою була втрачена. Тим не менш, автоматика спрацювала бездоганно - Ariane-5 успішно вивела вантаж на задану орбіту. Пізніше в компанії підтвердили, що обидва супутники розташовані там, де потрібно, і функціонують.

Супутник SES-14 (зібраний Airbus за замовленням оператора SES) вагою майже 4,5 тонни забезпечить ТБ, зв'язок та інтернет деяких регіонах Північної та Південної Америки. Крім того, на апараті встановлений сенсор NASA, який використовується для моніторингу за іоносферою і термосферой.

Популярні новини зараз

Григорію Чапкісу - 91: шлях до слави, тяжка хвороба та чотири кохання легендарного хореографа

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Померла радистка Кет з "Сімнадцяти миттєвостей весни"

Головне за ніч: Мірзоян показав нову жінку, Дан Балан влаштував Кароль скандал, на Укрпошті відмовилися від рідної мови і кицька Лободи

Показати ще

Супутник Al Yah 3 (зібраний Orbital ATK за замовленням Yahsat) вагою близько 3,8 тонн забезпечить двосторонній зв'язок в Африці і Бразилії.

Стартова маса ракети склала трохи менше 800 тонн. Варіант Ariane-5 ECA є найпотужнішою версією ракети важкого класу, який здатний закинути на низьку навколоземну орбіту до 21 тонни вантажів, а на геопереходную орбіту - до 10 т.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Канада надішле українську ракету в космос.