26 січня в 00:20 за київським часом на стартовому комплексі №3 космодрому Куру в Гвіані відбувся перший запуск компанії Arianespace в 2018 році: на орбіту ракетою-носієм важкого класу Ariane 5 були закинуті два телекомунікаційних супутника, розраховані на 15 років роботи. Про це повідомила прес-служба компанії.

Оцініть момент запуску ракети:

Запуск не обійшовся без інциденту: ледь включилися двигуни другого ступеня, зв'язок з ракетою була втрачена. Тим не менш, автоматика спрацювала бездоганно - Ariane-5 успішно вивела вантаж на задану орбіту. Пізніше в компанії підтвердили, що обидва супутники розташовані там, де потрібно, і функціонують.

Супутник SES-14 (зібраний Airbus за замовленням оператора SES) вагою майже 4,5 тонни забезпечить ТБ, зв'язок та інтернет деяких регіонах Північної та Південної Америки. Крім того, на апараті встановлений сенсор NASA, який використовується для моніторингу за іоносферою і термосферой.

Популярні новини зараз
Від мобілізації в Україні захистили нові категорії: кого не забере ТЦК Не дадуть ні пенсію, ні субсидію: пенсіонерам знову ускладнили життя - що вимагають Українцям відключатимуть електроенергію: кому доведеться жити при свічках Заплатити мають всі: українців попередили про важливий податок, готуйте 5280 гривень
Показати ще

Супутник Al Yah 3 (зібраний Orbital ATK за замовленням Yahsat) вагою близько 3,8 тонн забезпечить двосторонній зв'язок в Африці і Бразилії.

Стартова маса ракети склала трохи менше 800 тонн. Варіант Ariane-5 ECA є найпотужнішою версією ракети важкого класу, який здатний закинути на низьку навколоземну орбіту до 21 тонни вантажів, а на геопереходную орбіту - до 10 т.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Канада надішле українську ракету в космос.