Президент України Володимир Зеленський підписав законопроект, який посилює кримінальну відповідальність військовослужбовців. Той найскандальніший.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Йшлося про раніше ухвалений народними депутатами Верховної Ради закон під номером 8271, який стосується наших воїнів. Він посилює відповідальність для них за невиконання бойових наказів, а також втечу з передової або військової частини.

Верховна Рада. Фото: Youtube
Верховна Рада. Фото: Youtube

Раніше його підтримали наш головнокомандувач Валерій Залужний, хоч і був значно розкритикований правозахисниками, народом, і навіть з'явилася петиція про те, щоб його відзначити.

Популярні новини зараз
Може валятися у вас у кишені: за яку українську монету готові заплатити 15 500 грн Нові ліміти споживання електрики: які зміни запровадили в Україні з 8 лютого З яких сніданків не можна розпочинати день: головні вороги здоров'я ховаються під виглядом корисної їжі Платити доведеться більше, але не всім: для кого тариф на доставку газу може суттєво зрости
Показати ще

Однак цього не сталося, і вже 24 січня його підписав президент Володимир Зеленський.

У пояснювальній записці йдеться про те, що до статей 69 і 75 внесуть зміни щодо "виключення можливості призначення більш м'якого покарання військовослужбовцям, ніж передбачено законом та звільнення від відбування покарання з випробуванням».

Володимир Зеленський, фото: Офіс президента
Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Підвищиться ще й рівень санкцій у разі, якщо воїн Збройних Сил України вчинить адміністративне правопорушення. Збільшено строки та штрафи за порушення, запроваджується огляд військовою службою правопорядку резервістів та військовозобов'язаних на факт сп'яніння.

До речі, народові настільки не сподобався цей закон, що всього за добу вона набрала 25,5 тисячі підписів із 25 тисяч необхідних.

ЗСУ, фото: Facebook
ЗСУ, фото: Facebook

Нагадаємо, що російська пропагандистка назвала маріупольців зрадниками та ворогами: здійснюють диверсії

Раніше повідомлялося, що в ОПУ розповіли долю алкоголіка Медведєва після поразки путіна

Також американець не втік з України після 24 лютого, а став на захист зі зброєю в руках