На допомогу медикам у боротьбі з коронавірусом прийшли собаки. У Фінляндії їх навчили розпізнавати хворих на covid-19 по запаху. Похибка  - така сама як і у медичних тестів.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому Університетом Гельсінкі.

В ході експерименту в
чені почали тренувати собак, яких раніше вже використовували при постановці ряду медичних діагнозів. Через кілька тижнів такого тренінгу собаки навчилися з мінімальною похибкою відрізняти по запаху сечу пацієнтів з covid-19 і тих, хто не має цього захворювання.

Дослідниця Анна Хельм-Брекман, яка працює на ветеринарному факультеті університету Гельсінкі, розповіла, що в Фінляндії давно використовують гострий нюх собак для виявлення ряду захворювань у людей. Вона зазначила, що собаки швидко навчилися розпізнавати типовий для коронавірусі запах.

"У нас великий досвід в навчанні собак, що виявляють запахи, пов'язані з хворобами. Це фантастика, наскільки швидко собаки стали розпізнавати новий запах", - сказала вона.

Цікаво, що похибка визначення коронавірусу за допомогою собак така ж сама, як і в застосовуваних зараз медичних тестах на коронавірус.

ілюстративне фото: ss.metronews
ілюстративне фото: ss.metronews

Тепер фінські вчені мають намір встановити, як довго зберігається у людини, яка перехворіла коронавірусів, характерний для цієї хвороби запах.

Вони вважають, що в майбутньому можна було б використовувати навчених собак для виконання безлічі завдань, наприклад, для виявлення інфікованих в будинках для людей похилого віку, в аеропортах та інших прикордонних пунктах.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше 

Популярні новини зараз

У Львові збоченець з татуюванням полює на маленьких дівчаток - чекав у темному провулку

Російська Кардашьян в сексуальному боді оголила пишну "душу", спробуйте дивитися в очі

Під Києвом чорна тварюка відправила хлопчика в реанімацію - пас гусей

Народні прикмети з давніх-давен: чому не можна прибирати крихти рукою і їсти в темряві

Показати ще

Нагадаємо, Комаровський розповів про правильні заходи профілактики коронавірусу

Як повідомляв портал Знай.ua, медичні маски небезпечні для дітей

Також Знай.ua писав, Комаровський розповів, як людство знищить китайський вірус