Діти, які мають брата чи сестру з особливими потребами, можуть розвивати так званий "синдром скляної дитини".

Це не медичний діагноз, але стан, коли такі діти відчувають, що їхні потреби залишаються без уваги, оскільки батьки зосереджені на дитині з особливими потребами. Про це пише Сleveland Сlinic.

Діти / фото: Pixabay
Діти / фото: Pixabay

За словами психологині Кейт Ешлеман, цей синдром може призвести до довгострокових наслідків, таких як тривожність, депресія чи труднощі в установленні здорових меж у стосунках.

Такі діти часто дорослішають раніше за своїх однолітків, беруть на себе обов'язки, які не відповідають їхньому віку, і намагаються догоджати всім, що призводить до перевтоми.

Популярні новини зараз
Повістки, відстрочки та облік: що чекає з Нового року З пенсійних карток гроші повертають до бюджету: кличте онуків зі смартфоном Пенсіонерам, багатодітним та ВПО виплатять майже по 11 000 грн: як отримати гроші Гроші будуть, жити можна: якій категорії ВПО гарантовано продовжать виплати на 2025 рік
Показати ще

Вони можуть почуватися винними, коли просять про допомогу, розуміючи, що їхні батьки вже занадто зайняті іншими турботами. З часом ці діти можуть відчувати образу і розчарування через незадоволені емоційні потреби.

Діти / фото: Pinterest
Діти / фото: Pinterest

Психолог радить створити безпечне середовище для таких дітей, щоб вони могли говорити про свої почуття і потреби. Також корисно звертатися за підтримкою до довірених дорослих чи організацій, що працюють з родинами, де є діти з особливими потребами.

Крім того, Знай.ua повідомляв, школярів годуватимуть за новими правилами: чи витримають бюджети громад

Також наш портал інформував, рак кісток більше не вирок: вчені винайшли революційний спосіб лікування

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що ціни на харчування у школах та дитсадках: батьків попередили про подорожчання