Про те, як почуває себе малий та середній бізнес в кризовий час, говорили на зустрічі експертів із журналістами.

Ситуація, на жаль, невтішна, і про це говорять наступні цифри. За останні 6 місяць області зареєстровано більше 10 тисяч безробітних, з початку року їх кількість зросла на 40%. В Ужгороді на 15% зменшилось виконання бюджетних надходжень і тенденція до погіршення.

"Ми бачимо порядком 30% від 17 березня приміщень звільнилось і деякі, на жаль, напевно не відновлять свою діяльність, тобто загальні тенденції негативні", - говорить Василь Гомонай, заступник Ужгородського міського голови.

Бізнес, який постраждав найбільше, це туризм, логістика та перевезення та ресторанний бізнес.

"Одні відкриваються, другі закриваються,инайбільше постраждав бізнес: туризм, ресторанний бізнес, логістика та перевезення, тому що черги на кордонах, тому що перевіряють кожну людину, це також впливає, зрив термінів постачання сировини та обладнання, багато підприємців працюють не на повну потужність так як зменшилась кількість працівників, за оренду, я уже сказала, і погашення кредитних зобов'язань бізнесу перед банком, також до нас зверталися підприємці", - говорить Мар’яна Федака, керівник Центру підтримки підприємництва.

Популярні новини зараз

Лікер з горобини, щоб зігрітися восени: простий рецепт ароматного міцного напою

"Слуга народу", яка займається стипендіями, прийшла в Раду з сумочкою за тисячі доларів: студенти отримують копійки

Ідеальне сало в пакеті, щоб здивувати і дідуся, і бабусю: рецепт на майбутнє

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще

Центр підтримки підприємництва з 2018 року працює при департаменті економічного розвитку та торгівлі і консультує підприємців-початківців. Його фахівці допомагають просувати стартапи, а бізнесменам малої та середньої ланки розібратись в юридичних аспектах ведення справи. “Обласна федерація роботодавців Закарпаття” відстоює самі принципи успішного ведення бізнесу. На думку Володимира Панова, голови Організації роботодавців “Обласна федерація роботодавців Закарпаття”, в Україні чимало нелогічних і навіть суперечливих законів та принципів роботи, які лише шкодять. А в умовах світової кризи і поготів.

Спільного знаменника в питанні виживання бізнесу під час пандемії нема, да і бути не може. Тут головне зберігати спокій, спробувати зберегти людей на виробництвах і шукати можливості для розвитку навіть в такій ситуації.

Раніше портал «Знай.uа» писав про те, що Мінімалку підвищать, але грошей не додасться: як заповітні 5 000 гривень зроблять українців ще біднішими

Також портал «Знай.uа» писав, що "Укрзалізниця" повинна оптимізувати витрати, а не ініціювати чергове підвищення тарифів

Також портал «Знай.uа» писав, що Медведчук заявив про формулу національного успіху, яка буде об'єднувати людей