Чим менше в Україні буде пережитків Радянського Союзу, тим складніше Росії буде проводити на нашій території антиукраїнську політику.

Так глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович в інтерв'ю порталу "Апостроф" пояснив, чому в країні необхідно проводити декомунізацію.

"Росія у цій війні спирається на залишки того радянського, що є в свідомості українського суспільства. Чим менше цього радянського лишатиметься, тим менше можливостей для розгортання антиукраїнських дій Росії на території України. Якщо говорити в цьому контексті про Шухевича, то він став символом найбільш успішного спротиву радянському тоталітарному режиму, думаю, що такі символи зараз дуже потрібні українському суспільству для мобілізації проти сучасної Росії ", - зазначив експерт.

На думку фахівця, крім Романа Шухевича і Степана Бандери, в Україні вистачає героїв, іменами яких можна назвати вулиці.

"Очевидно, що це Симон Петлюра - людина, яка стала символом українського національного руху в ХХ столітті. Це фігура, яка зазнала фальсифікації та приниження з боку радянської, а тепер російської пропаганди й історіографії", - навів приклад В'ятрович.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Гроші на дітей: в Україні збільшилася сума допомоги батькам новонародженої дитини Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще

Втім, це зовсім не означає, що тепер такі вулиці з'являться у кожному українському місті та селі - як це було колись із Леніним.

"Такої ситуації не буде. Тому що, згідно з українським законодавством, перейменування відбувається виключно за ініціативи місцевої громади. Тому в нас не виникне така ситуація, коли громади будуть синхронно приймати рішення про перейменування всіх вулиць на Бандери і Шухевича. Цю ситуацію не варто порівнювати з радянськими часами, коли не було ніякого громадського обговорення, а існувала лише лінія партії", - підкреслив експерт.

Незважаючи на те, що велика частина українців підтримують декомунізацію і члени громадських зборів висловилися за перейменування проспекту генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича, Окружний адміністративний суд Києва заборонив Київраді підписувати це рішення.

За словами В'ятровича, проблему навколо перейменувань створюють штучно. Палиці в колеса декомунізації вставляють екс-регіонали - маріонетки Кремля, за ниточки яких майстерно смикає російське керівництво.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", декомунізація Києва опинилася під загрозою.