У Києві з'явилася нова небезпека. У мережі показали, що в собі криє всіма улюблена ягода. Фото небезпечних "наколотих" кавунів розмістив користувач мережі Віталій Кустов на своїй сторінці в Facebook.

В ягоді, яка була придбана в столиці, виявили невідому речовину коричневого кольору. Дивну рідину помітили після того, як розрізали кавун.

"У Києві з'явилися дивні "наколоті" кавуни. Купив сьогодні у азербайджанців ось такий екземпляр. Розрізав. По розрізу, по всій кірці виявилися дивні дірочки з коричневими виділеннями. Причому виділення - липкі", - написав чоловік.

Такий би кавун не завадило б відправити на експертизу щоб дізнатися, чим годують українців і до чого це може призвести.

Варто зазначити, щороку з початком сезону масової торгівлі баштанними в лікарні потрапляють сотні невдалих покупців.

Самі по собі нітрати майже нешкідливі, але в нашому організмі вони трансформуються у нітрити, які реагують з гемоглобіном, викликають кисневе голодування організму. Словом, діють майже як ціаніди або сірководень. Звідси головний біль (кисневе голодування мозку), загальне нездужання, слабкість і проблеми з серцем, яке відчайдушно б'ється, марно намагаючись доставити кисень до клітин організму. Крім того, нітрити вражають оболонки шлунка і кишечнику (нудота, болі в животі, пронос) та слизові оболонки рота.

Ступінь отруєння залежить від кількості нітратів і розміру (маси) тіла їх поглинув. Ось чому нітрати найнебезпечніше для маленьких дітей, які, до речі, люблять їсти кавуна не менше, ніж доросла людина. "Доза", яка лише викличе нездужання здоровенного папи, може укласти в реанімацію його маленької дитини.

Нагадаємо, виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун не так давно спростувала міф про небезпеку кавунів через високу концентрацію нітратів, а також дала корисні поради українцям.

Як повідомляв портал "Знай.uа", українські медики провели декілька досліджень, після яких прийшли до висновку, що одна з найпопулярніших серпневих ягід - кавун - володіє додатковими корисними властивостями, про які раніше ніхто не здогадувався.

Також "Знай.uа" писав, наскільки корисна диня і чому варто її їсти.