У суботу, 25 серпня, в селище Чирское Переяслов-Хмельницького району Київської області прибуло близько 500 тонн херсонських кавунів і кілька тонн динь. Відповідні фото опублікував сайт ЦТС.

У Київ кавуни припливли на баржі NBL-91 і буксирі "Анатолій Ганькевич". Відзначається, що смугасті ягоди прибули на термінал філії "Переяславська" компанії "Нібулон".

Несамохідне судно з кавунами вирушило вранці 22 серпня з Голої Пристані. Тобто шлях баржі з Херсонської області у Київську зайняв трохи більше трьох діб.

З Переяслав-Хмельницького баштанні будуть доставлені в Київ автотранспортом. Такий спосіб транспортування використовувався і в минулому році.

Раніше виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун не так давно спростувала міф про небезпеку кавунів з-за високої концентрації нітратів, а також дала корисні поради українцям.

Про це пані Супрун написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Так, вона заявила, що нітрати в невеликих кількостях є не тільки в кавунах, але і в овочах і фруктах, у воді і навіть в організмі людини.

Як відомо, нітрати – це солі азотної кислоти. Здоровим людям не варто хвилюватися про проблеми з нітратами, так як в невеликих кількостях вони не завдають шкоди нашому організму. У той же час бувають випадки надмірного вживання цієї речовини. Тоді нітрати можуть накопичуватись у нашому організмі, перетворюючись на шкідливі нітрити.

Нагадаємо, найпопулярніша українська ягода вбиває рак і повертає чоловічу силу.

Як повідомляв "Знай. ua", їжте на здоров'я: дієтологи склали список найкорисніших продуктів.

Також "Знай. ua" писав, що дуже смачний "каунь": граматическая ягода-мутант змусила киян верещати.