Столичний прокурор Олег Руденко розповів деталі афери, в результаті яких аферистам вдалося заволодіти 30 квартирами в Києві за останні два роки.

Про це повідомляють "Факти", посилаючись на його заяву.

"Підстав не довіряти людині, яка, представляючись ріелтором, продавала квартиру, у покупців не було. До того часу документи у аферистів вже були справжні. Запідозрити підступ не міг жоден нотаріус", - розповів Руденко.

За його словами, справжні власники квартир з різних причин тривалий час не навідувалися в свої квартири.

В одному з випадків потерпілий вирішив навідатися в свою квартиру — і дуже здивувався, коли не зміг потрапити всередину. Розгублений пенсіонер звернувся в поліцію.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Ще одна потерпіла впізнала про аферу від поліцейських. Жінку викликали на допит, тому що її паспорт фігурував у підроблених договорах. Але виявилося, що ніяких договорів вона не підписувала і паспорт не втрачала.

Руденко зазначив, що шахраї підробляли весь пакет документів: свідоцтво про право власності на квартиру, форму 3, паспорт господаря. У підроблений паспорт вклеювали фотографію свого спільника, який при оформленні угоди повинен був грати роль продавця.

Після цього шахраї виставляли квартиру на продаж. Ціну призначали трохи нижче ринкової, щоб швидше знайти покупця.

Заповзятливим шахраям вдавалося переоформляти навіть квартири, які належали місту.

Зараз підозру в шахрайстві і підробці документів пред'явили організатору угруповання і семи його спільникам. Експертизи підтвердили причетність шахраїв до незаконного переоформленню квартир. Сума збитку склала приблизно 25 млн грн.

Очолював угруповання Нікольський - 38-річний киянин з кримінальним минулим, родич кримінального авторитета 90-х Авдиша, який у 1998 році втік з України.

Нагадаємо, парижанка Лорі Синаковски вирішила підзаробити на власній квартирі, здавши в оренду через популярний сервіс Airbnb. Проте жінка навіть не здогадувалася, на що клієнт перетворить її новеньке житло.

Гість зробив з квартири справжнє сміттєзвалище, а, аби ліквідувати наслідки, жінці довелося звертатися за допомогою до фахівців.

Крім того, для багатьох постало питання субсидування. Для багатьох українських сімей це питання – не тільки питання виживання, але і переваги. За статистикою в Україні на сьогодні отримують субсидії 50 – 60% споживачів.

Дивіться сюжет про шахраїв

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", нова схема оренди набирає популярність.