Скандал із масовим отруєням відвідувачів столичного суші-ресторану – вже не перший подібний випадок, тому фахівці вирішили перевірити більшість таких закладів у Києві.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це в коментарі 112.ua розповів заступник начальника ГУ Держспоживслужби Олександр Овчаренко.
Результати шокували: із 103 ресторанів тільки 4 відповідали всім нормам, а в решті знайшли численні порушення, а ще 15 взагалі не дозволили проводити моніторинг у їх приміщенні.
Як стверджує експерт, тільки 30% всіх закладів прийняли до уваги зауваження та почали усувати помилки. Траплялися й досить грубі порушення, які смертельно небезпечні для здоров'я людини – наприклад, рибу зберігали без маркування, документи на деякі товари були відсутні, а виробник продукції і взагалі невідомий.
Схожі сумнівні сорти риби знайшли у 15 закладах – хто її постачальник та який термін придатності, встановити так і не вдалося
"Приїжджав такий хлопець у футболці і кедах, в поліетиленовому пакеті шматок лосося. Добрий день, я привіз продукцію", - ділиться враженнями Овчаренко.
Крім того, більшість технологічних процесів також були порушені: роли не можна робити у гарячому цеху, і там само – чистити овочі. Місця для інвентаря та дезінфекції у більшості ресторанів не було обладнано.
Знайшли фахівці і безліч протермінованого товару, який лежав у холодильній камері поруч із свіжою продукцією, а у персоналу подекуди не було санітарних книжок.
Як повідомляв портал "Знай.ua", після масового отруєння відвідувачів у Києві десятками закриваються кафе.