У Києві наступного року зростуть ціни на послуги централізованого водопостачання та водовідведення. За даними "Київодоканалу", в середньому вартість підвищиться в середньому – на 49,6%.

Нові тарифи на воду

Пояснюють такий крок зростанням вартості електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, реагентів, розміру ренти, а також збільшенням амортизаційних відрахувань, подорожчанням ремонтів основних засобів.

Директор департаменту економіки та фінансів "Київводоканалу" Ірина Кирилюк зазначила, що розрахунковий тариф на послуги водопостачання та водовідведення, за підрахунками, зміниться в середньому на 49,6% і складе 23 грн 17 коп.

Тарифи на воду та опалення в різних регіонах України

Припускають, що якщо тарифи будуть нижчими, можливі наслідки як технічного, так і фінансового характеру.

Популярні новини зараз
Франківський відморозок, що знущався з дівчат, спробував перекласти провину на постраждалих "Самі приходили" Доведеться давитися цикорієм? Українські супермаркети підняли ціни на каву, стосується кожної марки Десять років в'язниці та 50 тисяч гривень штрафу: найжорсткіші покарання, які можуть заробити українські водії Українцям можуть анулювати вже видані повістки: у яких випадках це можливо
Показати ще

Дивіться: Комунальні тарифи: в 2018 році піднімуть ціни на холодну воду

Комунальні послуги 2018 року

В Україні, згідно підрахунків Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) поки що утримується чи не рівень витрат на оплату комунальних послуг. Розрахунок спеціалісти зробили виходячи виключно із середних прибутків по державі.

Як виявилося, ми витрачаємо на послуги ЖКГ приблизно 40%, а це виходить мінімум 1,6 рази вище від середньоєвропейського показника. В той же час Україна - на останньому місці в рейтингу середньої заробітної плати і пенсії.

Головні зміни 2018 року

Середній рівень витрат на оплату послуг ЖКГ в країнах Європи – близько 25%. Найвищий рівень комунальних платежів в Данії – 28%, найнижчий на Мальті – 11%. Протягом останніх 13 років рахунки за комунальні послуги в нашій країні зросли в понад 26 разів. Приміром, в 2004 році витрати українців на ЖКГ були найнижчі в Європі, і становили всього 3-4% від рівня доходів.

Тарифи у США та Україні

Цього року на українців також очікує зміна в порядку сплати комунальних платежів. Відповідно до прийнятого закону "Про житлово-комунальні послуги", який набирає чинності в червні цього року, вводиться поділ оплати за комунальні послуги, за винятком електроенергії і газу, на кілька платежів.

Українська комуналка у порівнянні з іншими країнами світу

Дивіться: Зелений тариф 2018. Який дохід приносить сонячна електростанція?

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Києві очікується зміна звичних маршрутів, що потягне за собою незручності для водіїв та величезні затори. Шулявський шляхопровід в найближчі дні почнуть частково перекривати для виконання робіт з реконструкції аварійної споруди. Реконструкцію реально виконати за 17 місяців і вона обійдеться приблизно у 811 млн грн.