Український уряд планував активувати закон "Про житлово-комунальні послуги", вступ в силу намічалося на 10 червня, але його вирішили відкласти, оскільки підзаконні акти досі не готові. Перенести зібралися неслабо: на наступний рік.

Перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський підтвердив, що разом з українською владою ведеться робота щодо перенесення термінів вступу в силу деяких положень закону. Про це пише портал Рoliteka.

Експерт розповів, що депутати постараються до 10 червня встигнути з переносом. У ЖКГ і Мінрегіонбуду відзначають, що також планується зміщення термінів по монтажу постачальниками послуг приладів будинкового обліку тепла (до 2 серпня поточного року), так як інакше тепловиків б чекали серйозні штрафні санкції.

У Мінрегіонбуду пояснюють, що це "неможливо фізично, так як обсяги робіт дуже великі".

До всього іншого, правила управління багатоквартирними будинками тільки пройшли процедуру громадського обговорення, ще потрібен час на їх прийняття держвлади, а також вступ в силу і підбір кваліфікованих кадрів на посади кербудами. Згідно із законодавством, послуга з управління багатоквартирним будинком також повинна бути введена з 10 червня.

Популярні новини зараз
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

Після вступу в силу закону про ЖКГ всі жителі багатоквартирних будинків повинні будуть в тримісячний термін вибрати собі керівника або створити ОСББ. Зараз там, де немає ОСББ, а таких будинків в країні близько 80%, опаленням, водопостачанням, прибиранням території і т. Д займаються керуючі компанії, по суті, колишні ЖЕКи.

Якщо закон вступить в силу з 10 червня, то договори, укладені ЖЕКами з постачальниками послуг, втратять свою силу. Або може виникнути ситуація, коли жителям відключать воду, перестануть вивозити сміття, аргументуючи це тим, що "немає договору - немає послуг". У Мінрегіонбуду обіцяють, що допоможуть місцевій владі до кінця року вирішити цю проблему.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, наскільки нереально українцям підняли зарплати.