В Україні практично завершили декомунізацію, роботу з позбавлення країни від символів комуністичного тоталітарного минулого. Так, перейменовано сотні населених пунктів, вулиць, станції метро, парки, демонтовано тисячі пам'ятників радянським вождям, тощо.

Про це заявив глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович під час прес-конференції в Києві, передає "УНІАН".

Голова УІНП зауважив, що наразі "можна говорити про те, що в контексті позбавлення України від символів комуністичного тоталітарного минулого роботу майже завершено". "На жаль, змушений завжди казати "майже", зокрема, через Київ".

Як повідомляє глава УІНП у Києві ще й досі стоять пам’ятники Щорсу, в Києві досі є на монументі Батьківщини-Матері радянський герб, який мав би бути прибраний. У Києві досі триває ще обговорення щодо якихось топонімів, які мають бути перейменовані.

Популярні новини зараз
Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня 3G в Україні більше не буде: до чого готують мобільні оператори Замість відключення – щоденна пеня: комунальники попередили боржників Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону
Показати ще

Чиновник розповів, що в рамках декомунізації в Україні перейменували 987 населених пунктів, демонтували майже 2,5 тисячі пам'ятників, з яких понад 1,5 тисячі – це пам’ятники Леніну.

Також, очільник УІНП наголосив, що Україна майже повністю позбулась наслідків тоталітарного минулого.

"Україна була, напевно, найбільш ленінізованою країною на мапі світу за кількістю Ленінів на квадратний метр. Тому що більше пам’ятників Леніну було тільки на території Росії, але очевидно, що площа Росії в десятки разів більша, ніж України", - зауважив голова Українського інституту національної пам'яті.



Нагадаємо, за останні кілька років декомунізації в Києві перейменували десятки вулиць та скверів, змінили назви станції метро та зникла низка пам’ятників. Втім багато людей до нових назв так і не змогли звикнути.

Давайте згадаємо назви, яких більше немає, проте вони й досі на язиках у багатьох корінних мешканців столиці.

Якби довелося давати приз за найдивнішу назву, то у Києві по праву вона б дісталась зупинці на Троєщині, яка в недалекому минулому носила назву на честь проспекту Маяковського. Тепер же гучномовець в автобусах називає цю зупинку "Храм на честь ікони Божої Матері "Всецариця".

Раніше Московський міст тепер слід називати Північним. До цієї назви також ще не звикло більшість водіїв.

На карті столичної підземки з’явилась у нова назва популярної станції. 2Петрівка" стала "Почайною". Поки що рідко можна почути цю назву з уст пасажирів, так у самому метро оголошують ще стару станцію.

Якщо друзі запросили вас на пікнік до парку "Муромець", не думайте, що вас покликали в подорож у часі в Київську Русь. Це старий добрий і непогано облаштований після ремонту парк Дружби народів, просто з новою назвою. Назву парку дали на честь назви острова Муромець, на якому той перебуває. До речі, табличку на вході вже змінили.


Раніше портал "Знай.ua" писав, державна комісія з литовської мови затвердила альтернативний варіант назви Грузії. Тепер грузинський народ та саму країну називатимуть Сакартвело.