Так, з 10 червня набуває чинності нововведення в "Закон про житлово-комунальні послуги". У ньому передбачена абонплата за водопостачання та опалення.

Вийде, що українці будуть платити за воду незалежно від того, користувалися нею чи ні. За опалення доведеться платити кожен місяць, а не лише в опалювальний сезон.

У роз'ясненнях до закону вказується, що мова йде про суму, яку споживач буде платити виконавцю комунальної послуги на підставі договору про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку.

Але, постачання газу та електроенергії, а також вивіз сміття та послуги двірника не входять в цей список. Точний розмір абонплати на сей день не озвучено.

Планується, що ці гроші спрямують на ремонт мереж водопостачання та опалення.

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Є і хороша сторона медалі – право на безкоштовне отримання від виконавця послуг повної інформації про ціни, тарифи та загальну вартість місячного платежу. В тому числі і про структури тарифу (вартість води або опалення, послуг з транспортування, накладні витрати тощо), норми споживання та якості (температура і тиск води в системі опалення, мережі гарячого водопостачання, калорійність поставленого газу тощо).

Разом з тим у мешканців є право оштрафувати постачальника комунальних послуг за перевищення нормативних термінів виконання ремонтних або аварійних робіт.

Крім того, серед нововведень закону – пеня за прострочення платежу в розмірі 0,01% за кожен прострочений день. Якщо, наприклад, заборгованість становить 1000 грн, то за кожен день прострочення буде нараховуватися 10 копійок пені. За рік "накапає" 36 грн 50 коп.

Закон також дає виконавцю шалене право призупинити або взагалі припинити подачу тепла, води чи електроенергії, якщо після попередження одержувач протягом 30 днів не сплатив заборгованість у повному обсязі.

Раніше відзначали, що українців поки що не будуть штрафувати за відсутність лічильників тепла і води. Ключове слово поки що.

Як повідомляв портал "Знай.uа", чиновники вигадали нові способи відмовити українцям в отриманні допомоги. Сьогодні повноваження місцевих управлінь соцдопомоги значно розширили і тепер вони самі можуть приймати рішення - надавати субсидії чи ні.

Держава відмовляє в субсидіях через борги у кілька сотень гривень і зміну прописки, а також забороняє мати одночасно пільги і субсидії. Так, наприклад, нещодавно київський департамент соціальної політики почав розсилати пенсіонерам повідомлення про те, що субсидії вони отримувати не будуть.