Підвищення цін на газ в Україні було умовою ще попереднього траншу Міжнародного валютного фонду, а якщо Київ не буде виконувати свої зобов'язання, то довіра до країни впаде до нуля.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Це ж не погані МВФ та Європейський Союз, які хочуть висмоктати з людей всю кров і всі гроші. Або люди дешево купують газ, але при цьому мають низькі зарплати, а держава розвалюється, тому що цю дірку все одно треба чимось закрити, або платять реальну ціну, а союзники допомагають покрити тимчасові соціальні витрати", – заявив словацький експерт з енергетики та член Стратегічної групи радників за підтримки реформ при Кабінеті міністрів України Карел Хірман в інтерв'ю "Апострофу".
При цьому він наводить у приклад ситуацію в Росії, де ціни для населення вищі, ніж для індустрії.
"Це логічно: якщо ти купуєш багато, ціна повинна бути нижче. Нинішня ситуація, коли ціна на оптовому ринку газу України набагато вища, ніж для населення, ненормальна. Це просто сигнал, що тут щось погано", – зазначив Хірман.
За його словами, це питання не тільки ціни, а енергоефективності і зниження навантаження на населення. "Індустрія теж може бути конкурентоспроможною на світових ринках, тільки якщо вона енергоефективна", – резюмував Хірман.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що підвищення тарифу на блакитне паливо, яке мало відбутися з 1 червня, Кабмін відстрочив ще на два місяці. Про це повідомили в прес-службі уряду.
30 травня Кабінет міністрів України вже втретє відклав рішення про перегляд тарифу на газ. Вартість блакитного палива повинні були переглянути ще в жовтні минулого року. Наступний дедлайн – квітень цього року – відстрочили до червня. А в кінці травня термін перенесли з червня на серпень. Українцям таке рішення дозволить заощадити на гарячій воді. Справа в тому, що перегляд тарифу на газ з 1 червня привів би до того, що постачальникам гарячої води довелося б підвищувати вартість своїх послуг.