Підвищення тарифу на блакитне паливо, яке мало відбутися з 1 червня, Кабмін відтермінував на два місяці.

Про це повідомили представники уряду.

30 травня Кабінет міністрів вже втретє відклав рішення про перегляд тарифу на газ. Вартість блакитного палива мали переглянути ще у жовтні минулого року. Наступний дедлайн - квітень цього року - відтермінували до червня. А в кінці травня термін зсунули з червня на серпень. Українцям таке рішення дозволить заощадити на гарячій воді. Річ у тім, що перегляд тарифу на газ з 1 червня призвів би до того, що постачальникам гарячої води довелося б підвищувати вартість своїх послуг.

Тк зараз ми платимо за газ 6,0 гривень за куб. З червня ціна мала підвищитися до 10.99 гривень, а наступний етап стрибка цін варто очікувати восени. Тоді тарифи можуть зрости до 11.47 гривень.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Показати ще

Втім радіти не варто. Як зазначили в уряді, якщо в серпні не прийняти рішення, то у підприємств не буде часу до початку опалювального сезону перерахувати свої фінансові плани з урахуванням вищих витрат на газ. Є ще один наслідок: якщо у червні тариф на газ могли підняти на 58%, то у жовтні ціна стрибне вже до 65%.

Втім про остаточне рішення говорити ще зарано. Підвищення тарифу на газ - в першу чергу політичне рішення. Якщо уряд піде на цей крок, з одного боку в Україні зросте кількість субсидіантів, а з іншого - і кількість невдоволених політикою Кабміну.

Субсидії в українців відбиратимуть в державний бюджет

Після запуску чергової ганебної програми влади зекономлені комунальні знижки спишуть з рахунків українців. Невикористані субсидії доведеться повернути до держбюджету. Таким чином уряд планує поповнити свою торбу на 10 мільярдів гривень.

Втім не виключені випадки, коли людям доведеться повернути і використані субсидії. Так, деяким родинам, які приховали свої реальні доходи, доведеться компенсувати незаконно отриману допомогу.

Дивіться: Як економити на золотій комуналці

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", експерти дали кілька порад, як заощадити кошти на найнеобхіднішому та дожити до наступної зарплатні, не голодуючи.